Курс на міжнародну олімпіаду

На базі Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара пройшов третій, експериментальний тур Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії.

До Дніпропетровського національного університету прибули 150 учнів з усіх областей України. Попередні, теоретичні етапи проводилися в різних областях. Згідно з наказом Міністерства освіти і науки, цього року в олімпіаді повинні брати участь лише учні 10-11 класів. «Мені здається, що до олімпіадного руху потрібно залучати молодші класи, щоб вони загартовувалися. Адже на змаганнях треба вміти розподіляти свої зусилля», – зазначив декан хімічного факультету ДНУ, професор Віктор Варгалюк. Учасникам олімпіади запропонували, зокрема, дослідження кінетики хімічної реакції, завдання з аналітичної хімії – за допомогою певних прийомів розрізняти за властивостями речовини, наймолодші учні синтезували прості неорганічні речовини.

До складу журі увійшли близько 40 вчителів, методистів, викладачів ВНЗ. Багато з них – колишні учасники й переможці всеукраїнських і навіть міжнародних олімпіад. До речі, декан хімічного факультету ДНУ Віктор Варгалюк свого часу теж неодноразово був переможцем всеукраїнських учнівських олімпіад з хімії. Варто також відзначити, що учнівська команда України, яка виступала у 2015 році на Міжнародній олімпіаді з хімії, привезла чотири срібні медалі, що свідчить про достатньо високий рівень України у цій галузі знань.

Керівник команди Херсонської області Микола Глазунов відзначив: «З минулого року готували учнів за програмою Всеукраїнських учнівських олімпіад з хімії. У нашій області з дітьми працювали викладачі ВНЗ: готували їх до олімпіади на кафедрах, лабораторні практикуми вони проходили разом зі студентами. Хімія – наука, яка вбирає в себе знання і фізики, і математики, і біології. Зазначу, що виникали проблеми з математичними здібностями учнів, роботою з калькулятором. На майбутнє плануємо, перш за все, системно готувати до олімпіад восьмикласників, а по-друге, орієнтуватися на міжнародні змагання. Для того, щоб представляти гідно область на олімпіадах з хімії, потрібно мати гарні матеріально-технічні бази. Сподіваємося, що обласні ради більше приділятимуть уваги обдарованій молоді, забезпечуватимуть середню та вищу школу сучасними приладами. Адже прилади, з якими працюють хіміки, дуже швидко зношуються».

Віктор Варгалюк розповів, що востаннє на базі хімічного факультету ДНУ Всеукраїнська олімпіада проходила у 2002 році.

За інформацією ДНУ

 

http://mon.gov.ua/usi-novivni/novini-oblastej/2016/04/05/kurs-na-mizhnarodnu-olimpiadu/

Міністерство освіти і науки України

Інститут модернізації змісту освіти

Дніпропетровська обласна державна адміністрація

Департамент освіти і науки облдержадміністрації

Комунальний вищий навчальний заклад «Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти». Кафедра природничо-математичної освіти

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара. Хімічний факультет

 

Всеукраїнська учнівська олімпіада з хімії
у Дніпропетровську

    З 26 по 31 березня 2016 року у Дніпропетровську відбудеться ІV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії для учнів 8, 9, 10, 11 класів. В цьому етапі братимуть участь 169 учнів України.

 

   Перші 10 Всеукраїнських учнівських олімпіад відбулися на базі ДВНЗ «Український державний хіміко-технологічний університет». Потім олімпіади проводили в різних областях України. Останній раз олімпіаду на базі Дніпропетровська було проведено у 2002 році.

   Кафедра природничо-математичної освіти КВНЗ «Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» розробила план заходів з метою підвищення інформованості учнів, громадськості щодо важливості хімії та сприяння забезпеченню широкого доступу до нових знань і діяльності в галузі хімії.

   Конкурс емблем хімічної олімпіади проводився з 1 січня по 1 лютого 2016 року. І місце посіли учні СЗШ № 71 Дніпропетровська. Вчитель хімії Гуревич Белла Олександрівна.

   До складу журі входять (15) вчені вищих навчальних закладів Дніпропетровщини: Дніпропетровського національного університету; Дніпропетровської медичної академії МОЗ України; Українського державного хіміко-технологічного університету, Дніпропетровського державного аграрного університету, Національної металургійної академії України: професори (1), доктори хімічних наук (1), доценти (10), кандидати хімічних наук (9) та технічних наук (1), старші викладачі (1).

 

Оргкомітет

 

Вебінар КМО вчителів хімії

Про проведення вебінару КМО вчителів хімії, творчо працюючих вчителів хімії, методистів, які відповідають за викладання природничо-математичних дисциплін

     

      Відповідно до плану роботи обласного інституту післядипломної педагогічної освіти кафедрою природничо-математичної освіти 27 січня 2016 року на базі КВНЗ «ДОІППО» (вул.Свердлова, 70) проводить вебінар керівників методичних об’єднань вчителів хімії, творчо працюючих вчителів хімії, методистів, які відповідають за викладання природничо-математичних дисциплін, на тему: Інструктивно-методична нарада про особливості проведення практичного туру ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з хімії.

Детальніше

Начальникам управлінь та відділів освіти,
начальникам відділів кадрів

Відповідно до планів роботи Міністерства освіти і науки України та комунального вищого навчального закладу «Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» 27 жовтня 2015 р. кафедра природничої освіти Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти за підтримки Інституту педагогіки академії педагогічних наук України, науково-методичного центру інтеграції змісту освіти АПН України, лабораторії інтеграції змісту освіти інституту педагогіки НАПН України, департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації проводить:

Всеукраїнську науково-практичну конференцію

Тема: «Проблеми організації дослідно-експериментальної діяльності в галузі навчання природничо-математичних дисциплін».

До участі у конференції запрошуються: науковці ВНЗ, інспектори-методисти, які керують викладання природничо-математичних дисциплін та трудового навчання, керівники ЗНЗ, керівники методичних об’єднань вчителів та творчо-працюючи вчителі природничо-математичних дисциплін, трудового навчання.

Мета конференції: презентація організації, впровадження дослідно-експериментальної діяльності в галузі навчання природничо-математичних дисциплін в навчальних закладах: досвід та перспективи розвитку творчої особистості.

Робота конференції буде здійснюватися за секціями:

1. Розвиток потенціалу вчителя як дослідника й експериментатора в системі післядипломної освіти та науково-методичної роботи.

2. Організація проектної та науково-дослідної діяльності, формування дослідницьких компетентностей учнів як складова процесу соціалізації особистості.

3. Реалізація дослідно-експериментальної та інноваційної діяльності в закладах освіти: досвід та перспективи розвитку.

4. Організація і супровід дослідно-експериментальної роботи у загальноосвітніх навчальних закладах: шкільних наукових товариств, відділень МАН як форма підготовки учнів до науково-дослідної діяльності, ефективний засіб підвищення якості освіти.

5. Розробка механізмів стійкого інноваційного розвитку природничо-математичної освіти в контексті Державної цільової соціальної програми підвищення якості шкільної природничо-математичної освіти на період до 2015 року (постанова кабміну України від 13.04.2011р. №561)

Просимо звернути увагу на повідомлення ДОІППО про оформлення заявок та статей: додатки 1, 2.

Місце проведення конференції – м. Дніпропетровськ. Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, вул. Свердлова, 70, їхати від залізничного вокзалу трамваєм №11 до зупинки «вул. Робоча».

Реєстрація учасників – 10.00 годин.

Початок пленарного засідання – 11.00 годин.

Робота секцій: – 14.00

Від’їзд учасників – 16.30 годин.

Ректор                                                М.І. РОМАНЕНКО

 

Виконавець: Зламанюк Л.М., Кірман В.К., Григорова М.О., Потапова Т.В., Ковальчук І.М., Скоробогатов А.В.

Контактні телефони: тел. моб. 0676383650; 0504812420, 0508837445, 0972773244, 0972382170, 0505318809,

Додаток1

Заявка

на участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції

«Проблеми організації дослідно-експериментальної діяльності в галузі навчання природничо-математичних дисциплін».

 Прізвище

 Ім’я

 По батькові

 Ученая степень

 Вчене звання

 Місто

 Полна назва організації

 Посада

 Номер та назва секції

 Назва статті

 Повна адреса

 e-mail

 Контактні телефони

 

 Заявку, статті, презентації, тези або відеовиступи учасників надсилати електронним листом на E-mail: tatvitselena1@rambler.ru, або andriyskorobogatov@mail.ru

Тема листа: «Всеукраїнська науково-практична конференція. Прізвище та ініціали».

Додаток 2

ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ СТАТЕЙ

·  обсяг – 6-10 стор.;

· текст статті має бути оформлений у форматі Word 98-2003 (doc);

· шрифт – Times New Roman, 14 кегль;

· абзац – міжрядковий інтервал – 1,5 см, відступ – 1,25 см;

· параметри сторінок: розмір лівого береги – 30 мм, правого – 15 мм; розмір верхнього і нижнього полів – 20 мм.

· у правому верхньому кутку першої сторінки розміщується ім’я та прізвище автора, посада, науковий ступінь, вчене звання, повна назва установи, де працює автор, контактні дані, у лівому – визначений код Універсальної Десяткової Класифікації (УДК);

· назва роботи – прописними (заголовними) напівжирними літерами, розмір шрифту 14 кегель, по центру сторінки;

· після назви статті подається короткий виклад її змісту (анотація) та ключові слова відповідно до тематики трьома мовами – українською, російською та англійською;

· через 1 інтервал – текст статті;

· таблиці в тексті мають бути виконані в Excel або Word (скановані малюнки виконувати з роздільною здатністю не менше ніж 300 dpi);

· ілюстративний матеріал і таблиці повинні мати нумерацію і назву;

· вимоги до тексту в таблицях: шрифт Times New Roman, розмір 12 пт, інтервал між рядками 1,0, відступи не допускаються;

· сторінки статті нумеруються за порядком, без пропусків і буквених позначень;

· посилання на використані джерела подаються у квадратних дужках [], зазначається порядковий номер і сторінка цитованого джерела, напр. [5, с.23];

· література – в алфавітному порядку згідно з новими вимогами ДАК до бібліографічних описів;

· після тексту статті подаються відомості про авторів.

Текст статті обов’язково повинен містити такі елементи:

· постановка проблеми у загальному вигляді та її зв'язок з важливими науковими та практичними завданнями;

· аналіз останніх досліджень та публікацій, в яких започатковано розв'язання цієї проблеми і на які спирається автор;

· виділення не вирішених раніше частин загальної проблеми, котрим присвячується означена стаття;

· формулювання мети статті (постановка завдання);

· виклад основного матеріалу дослідження з повним обґрунтуванням отриманих наукових результатів;

· висновки з даного дослідження і перспективи подальших розвідок у даному напрямку.

Вимоги до оформлення тез:

1. ФорматMS Word-1998-2003 з розширенням*.doc; шрифтTimesNewRoman,

2. Розмір шрифту – 14,інтервал – полуторний;

3. Розмір всіх полів – 20мм; абзацний відступ – 1 см;

4. Назва тез – прописним (заголовним), напівжирним шрифтом, форматування по центру;через рядок –прізвище, ім’я, по батькові автора, напівжирнийкурсив, форматування по центру;

– наступний рядок –країна, місто, назва організації, малими буквами, форматування по центру; далі через рядок текст, вирівнювання тексту – поширині;

– автоматичний перенос; виділення в тексті допускаються тільки курсивом і жирним шрифтом, розрядка і підкреслення виключаються;

5. Список літератури (Література:) за правилами бібліографічного опису (не більше 7-8 джерел) – друкується після основного тексту 10 шрифтом. Приклад посилання на джерело – [7, c.17].

6. Тези повинні бути ретельно відредаговані і вивірені.

Вимоги до презентацій та відеовиступів відсутні.