14 листопада Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет, в рамках робочого візиту до Дніпропетровської області, відвідав Дніпровську академію неперервної освіти. Господарі провели для гостей екскурсію освітнім закладом. Сергій Шкарлет завітав до класу, створеному при Академії, де навчаються діти з тимчасово окупованих територій. Поспілкувався з заступницею голови Дніпропетровської ОВА Ольгою Горб, директором департаменту освіти і науки ОВА Олексієм Полторацьким та ректором Академії Віктором Сиченком, а також викладачами, малюками та їхніми батьками. Особливо цікавився облаштуванням захисних споруд у закладі.

15.08.2022

15 серпня під час робочої поїздки Віцепрем’єр-міністр – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук відвідала Дніпропетровську область. Завітала вона і до Дніпровської академії неперервної освіти, де поспілкувалася із тимчасово переміщеними родинами. Цікавилася, чи отримують люди необхідні виплати від Держави, чи є у них якісь прохання або скарги, якої саме допомоги вони потребують.

«Допомогу внутрішньо переміщеним особам на Дніпропетровщині організовано дуже добре. Область може вважатись прикладом в тому, як проводити роботу з переселенцями. Все організовано якісно і професійно», – зауважила Віцепрем’єр-міністр.

На зустріч із Іриною Верещук, окрім переселенців, завітали й заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Ольга Горб, директор обласного департаменту освіти і науки Олексій Полторацький, фахівці Дніпропетровської обласної організації Товариства Червоного Хреста України; ректор Дніпровської академії неперервної освіти Віктор Сиченко та працівники закладу.

«До Дніпропетровщини переїжджають із Херсонської, Донецької, Луганської, Харківської, Запорізької областей. З початку повномасштабної війни область прихистила понад 270 тисяч офіційно зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб. Дніпропетровська академія неперервної освіти не стоїть осторонь від їхнього горя. За можливості завжди надаємо допомогу родинам переселенців. Особливо – дітям. Фахівці Академії співпрацюють з волонтерськими центрами, збирають кошти, речі та продукти. Викладачі закладу проводять консультації для тимчасово переміщених осіб і здійснюють психолого-педагогічний супровід дітей-переселенців, а також проводять для них уроки та ігри», – зазначив ректор Дніпровської академії неперервної освіти Віктор Сиченко.

Ірина Верещук спільно з представниками Дніпропетровської обласної організації Товариства Червоного Хреста України вручила тимчасово переміщеним особам гуманітарну допомогу (продуктові та гігієнічні набори, рюкзаки, наповнені необхідними речами для школи, ковдри тощо).

«На Дніпропетровщині діють пункти збору гуманітарної допомоги Товариства Червоного Хреста, де збирають речі, ліки, продукти, які потім відправляють до «гарячих точок». Наша організація активно допомагає найнеобхіднішим біженцям із інших областей: житлом, їжею, ліками та речами», – розповіла керівниця обласної організації Товариства Червоного Хреста Людмила Лашко.

У рамках заходу завідувач кафедри управління інформаційно-освітніми проектами Академії Оксана Бутурліна та доцент кафедри Ірина Коляда провели для дітей освітній майстер-клас з Лего. Також діти мали можливість провести дослідження за допомогою приладів музею науки «ФЕНОМЕНТА», який діяв у холі Академії.

Наш кор.

28.07.2022
28 липня – День Української Державності
Шановні колеги!
    Від цього року нашим Президентом в Україні запроваджено нове свято – День Української Державності. Це рішення є логічним утвердженням понад тисячолітньої історії українського державотворення.
    Зазначу, що лише часи розквіту Київської Русі сприяли мирному розквіту нашої держави. Надалі історія України – суцільна національно-визвольна боротьба за ідентичність, можливість бути вільними на вільній землі.
От і зараз нам з Вами доводиться виборювати у нашого хижого сусіда, який набивається у «брати», можливість мирно жити й розвиватися.
    Українці завжди були мужнім і мудрим народом, який дружно відстоював і відстоює незалежність, дає відсіч ворогу, який намагається знищити нашу державу.
    Тож бажаю Вам бути сильними, щедрими на душевне тепло, готовими відповісти на виклики сьогодення.
    Будемо згуртованими, рішучими, вірними своїй Батьківщині й своєму народу – і ми переможемо!
З повагою
Віктор СИЧЕНКО, ректор КЗВО «Дніпровська академія
неперервної освіти» ДОР»

 

28.07.2022

Сертифікація педагогів очима учасників

     Сучасний вчитель початкових класів – це професіонал, який знаходиться в постійному творчому пошуку. А це можливо лише за умови високого рівня професійної компетентності та наявності професійних здібностей.

  Працівники управління Державної служби якості освіти у Дніпропетровській області, поспілкувавшись із учасниками сертифікації, для яких вивчення практичного досвіду залишилось позаду, спробували дати відповідь на основні питання, що хвилюють як учасників сертифікації, так і тих, хто є невід’ємною частиною процесу сертифікації педагогічних працівників.

– Сертифікація для Вас це:

– Гарна новація та стимул. Це перевірка знань, досвіду, витривалості. Доброзичливість і конструктивна критика фахівців. Самоствердження. Можливість довести собі, що ти на правильному шляху, не боїшся викликів сьогодення і сміливо крокуєш у ногу з часом. Мотивація для подальшого розвитку та вдосконалення. (вчитель початкових класів В’язівоцької СЗШ Павлоградського району Наталя Полторацька).

– Для мене це – складний, хвилюючий та цікавий процес, успішне проходження якого надихнуло та додало впевненості. (вчитель початкових класів Криворізької СЗШ № 72 Ірина Плачинта)

– Це новий творчий процес та можливість подивитися на себе очима інших колег (вчитель початкових класів Покровського ліцею Синельниківського району Оксана Хотюн).

– Що спонукало Вас взяти участь у цьому заході?

– По-перше оцінка моїх професійних компетентностей, по-друге впевненість у своїх силах, по-третє стимул до покращення своїх знань (вчитель початкових класів Іларіонівського ліцею Синельниківського району Ольга Третяк).

– Перевірка своїх знань, досвіду, витривалості, впевненості, це поштовх до самовдосконалення, це – самоствердження, фінансова мотивація (вчитель початкових класів Запорізького ліцею Апостолівської міської ради Криворізького району Оксана Сьомкіна).

– І що можете побажати колегам освітянам?

– Сертифікація – це шлях звершень, шлях випробувань та перемог, шлях самоаналізу та пізнання себе, здобуття теоретичного та практичного досвіду. Вчитель, який прагне до саморозвитку та самовдосконалення, здатний повести за собою дітей в цікавий світ пізнання. Гарний результат – це не лише успішне проходження сертифікації та отримання сертифікату, а й плідна співпраця з колегами, професійне зростання, можливість підвищення фахового рівня, розуміння правильності вибору та віра в себе. Долучайтесь до сертифікації педагогічних працівників та будьте впевнені у власних силах! (вчитель початкових класів Криворізької спеціалізованої СЗШ № 20 з поглибленим вивченням німецької мови Лілія Глущенко).

 

Ось такі, сповнені емоцій і роздумів, відповіді педагогів Дніпропетровщини, свідчать про те, що сертифікація дає зрозуміти кожному учаснику, що це крок до впевненості в своїх знаннях і можливостях, ключ до професійного розвитку педагогічних працівників і, головне, – рух вперед.

Управління Державної служби якості освіти
у Дніпропетровській області

1.06.2022
Дорогі друзі освітяни!
     У світі відзначають яскраве літнє свято – Міжнародний день захисту дітей.
     Діти – наша радість і гордість, слава і майбутнє. Маленькі українці – нащадки слави наших дідів-прадідів: славетних героїв козаків, які віддавали своє життя за свободу й незалежність нашої держави, видатних діячів культури та освіти, трударів та хліборобів.
     Попри важку ситуацію, що склалася в Україні, попри нелюдські діяння підлого агресора, українська держава, народ і ми, освітяни, вживаємо усіх можливих заходів щодо захисту прав та життя наших дітей, їхніх свобод, здоров’я і навчання.
     Плекаємо, оберігаємо та навчаємо наших дітей, бо це – наше майбуття, наша свобода, незалежність і рівність з усіма розвиненими державами світу.
Україна сподівається на Вас, шановні друзі!
З повагою,
Віктор СИЧЕНКО,
ректор КЗВО «Дніпровська академія
неперервної освіти» ДОР»

 

1.06.2022

Діти — наш найцінніший скарб,
наше сьогодення та майбутнє

   1 червня світ відзначає Міжнародний День захисту дітей, який має на меті привернути увагу до захисту їхніх прав. Це ще один привід згадати, наскільки важливою є допомога дітям.   Адже саме в дітях ми бачимо здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними.

  У цей день варто вкотре нагадати, що саме ми, дорослі, відповідаємо за добробут та щастя дітей, тому турбота про них і захист їхніх прав є нашим головним обовязком. Саме сьогодні, ми повинні зігріти теплом і любов’ю кожне дитяче серця, щоб наші сини і дочки знали, що ми їх дуже любимо і хочемо їм радісного й безхмарного дитинства!  

 Дорогі діти! Шановні батьки!

 Щиро вітаємо вас із світлим та прекрасним святом – Міжнародним Днем захисту дітей! Дуже хочеться, щоб діти в усьому світі, щохвилини, щодня були радісними та щасливими. Адже дитинство – це пора сподівань та здійснення мрій.

 Немає більшого щастя у світі, аніж посмішки дитини. Піклування про підростаюче покоління, його майбутнє – головний обовязок батьків, суспільства та держави. Врешті-решт, саме для цього всі ми живемо,  працюємо, відстоюємо світле майбутнє України.

          Зігріваючи теплом і любов'ю кожне дитяче серце, об’єднуючи зусилля заради майбутнього – ми виховуємо достойних українців, які неодмінно стануть гордістю держави. Діти – наше майбутнє, а значить – майбутнє України. І саме від нас, дорослих, залежить, яким буде становлення маленької людини та як складеться її доля.

 Діти – маленькі частинки великого щастя, ім'я якому – Життя! Діти – це диво, яке наповнює життя кожного дорослого щирою радістю і теплотою. Діти так потребують любові, турботи і батьківської ласки! Так хочеться, щоб кожне дитяче серце не було обділене цим маленьким щастям. У Міжнародний День захисту дітей бажаємо кожній дитині міцної сімї і всього необхідного для безтурботного дитинства. Нехай дитячі посмішки висвітлюють нашу планету, і кожен із маленьких мешканців нашої землі буде здоровим і щасливим.

 Бажаємо нашим маленьким землякам мирного, блакитного неба над головою, добра, радості, щасливого дитинства  та сяючих посмішок!

 

Управління Державної служби
якості освіти у Дніпропетровській області

 

Учнівську молодь Дніпропетровщини запрошують на літературний конкурс

      В Україні проходить літературний конкурс імені Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятись зміг!». Долучитися можуть старшокласники, студенти, аспіранти Дніпропетровщини. Запрошують і науковців та краєзнавців. Про це розповіли в Дніпропетровській обласній військовій адміністрації.

 «Всеукраїнський літературний конкурс імені Олени Теліги та Олега Ольжича проходить щороку. Він присвячений національно-визвольному руху українського народу ХХ-ХХІ століть та поетичній творчості його діячів», – зазначив директор департаменту освіти і науки ДніпроОВА Олексій Полторацький.

 На конкурс прийматимуть переклади поезій Олени Теліги і Олега Ольжича іноземними мовами.

 Художні та документально-публіцистичні твори. Прозу, поезію, нариси, есе. Про діячів національно-визвольного руху. І тих, хто зараз виборює Перемогу. Волонтерів, добровольців, військових, капеланів, медпрацівників, журналістів. А ще – репортажі та інтерв’ю з місць військових подій.  

 Такі роботи слід надсилати на адресу bibliovv@ukr.net.

 «На конкурс приймають і наукові дослідження. Вони мають базуватися на архівних джерелах, розкривати невідомі історичні факти. Журі розглядатиме і буктрейлери – короткі аматорські відеоролики, зняті  за мотивами книг про діячів національно-визвольного руху», – сказав Олексій Полторацький.

 Він додав, що наукові роботи та відеоролики приймають на адресу taniaoliinik0308@gmail.com.

 Дедлайн – 1 липня.

 Більше про умови конкурсу – тут.

 

     Сучасною світовою тенденцією модернізації освіти постає прояв гуманістичних тенденцій та посилення уваги до індивідуального розвитку особистості. Визнання інклюзивного навчання як найбільш відповідного принципам правової держави стає дедалі поширенішим і розглядається в якості однієї з важливих передумов повноцінного включення дітей з особливими освітніми потребами у систему суспільних відносин.

     17 травня 2022 року Інститутом спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України (Відділ освіти дітей з порушеннями слуху), Комунальним закладом вищої освіти «Дніпровська академія неперервної освіти» ДОР (Ресурсний центр підтримки інклюзивної освіти), Центром слухової реабілітації "АВРОРА" було організовано та проведено Науково-методичну конференцію "Сучасні підходи до навчання дітей з ООП: спільність зусиль науковців і практиків". З Вітальним словом до учасників, організаторів заходу та спікерів звернулися Наталія ЯРМОЛА - кандидат педагогічних наук, старший дослідник, заступник директора з наукової роботи, завідувач відділу інклюзивного навчання Інституту спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України та В’ячеслав ЗАСЕНКО - почесний директор, дійсний член (академік) НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, радник директора, головний науковий співробітник відділу освіти дітей з порушеннями слуху Інституту спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України.

     Програма конференції була надзвичайно насиченою та містила аж чотири інформаційні блоки:

     Блок 1. Освіта дітей з особливими потребами у сучасних умовах. Даний блок налічував трьох спікерів. Відкривала роботу блоку Оксана ТАРАНЧЕНКО - доктор педагогічних наук, старший науковий співробітник, головний науковий співробітник відділу освіти дітей з порушеннями слуху Інституту спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України доповіддю «Закономірності та специфіка розбудови освіти дітей з ООП в сучасних українських реаліях». Світлана ЛИТОВЧЕНКО - доктор педагогічних наук, старший науковий співробітник, завідувач відділу освіти дітей з порушеннями слуху Інституту спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України у своїй доповіді з теми: «Сучасні підходи до визначення освітніх труднощів та рівнів підтримки для дітей з порушеннями слуху» нагалосила на основних аспектах визначення рівнів підтримки фахівцями інклюзивно-ресурсних центрів. Завершав роботу блоку Микита КОРОЛЬОВ - методист Ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Комунального закладу вищої освіти «Дніпровська академія неперервної освіти» Дніпропетровської обласної ради з доповіддю «Інформаційна безпека для дітей з ООП та їх батьків в умовах війни», в якій була представлена актуальна інформація як вберегти дитину з ООП від згубного впливу негативного інформаційного потоку та поради батькам дитини з ООП.

     Блок 2. Інклюзивна освіта: реалії сьогодення, вітчизняний та зарубіжний досвід. Робота блоку розпочалася з доповіді «Методологія інклюзивної освіти як фундамент світоглядно-ціннісного вектору поступу в повоєнний час» Алли КОЛУПАЄВОЇ – члена-кореспондента НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, головний науковий співробітник відділу інклюзивного навчання Інституту спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України, яка окреслила повоєнні перспективи розвитку навчання осіб з особливими освітніми потребами.

     В продовження теми повоєнних перспектив була представлена доповідь «Види сервісної підтримки в системі інклюзивної освіти» Яни ПОЛУПАНОВОЇ - завідувача Ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Комунального закладу вищої освіти «Дніпровська академія неперервної освіти» Дніпропетровської обласної ради. Саме комплексність взаємодії як єдиного цілого видів сервісної підтримки (педагогічна підтримка, соціальна підтримка, соціально-педагогічна підтримка) в майбутньому має забезпечити відкриту систему, покликану активізувати процес становлення особистості дитини з особливими освітніми потребами.

     Наталія КОМПАНЕЦЬ – кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник, старший науковий співробітник відділу інклюзивного навчання Інституту спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України виступала з доповіддю з теми: «Відповідальна діагностика рівнів підтримки дітей з ООП в інклюзії з точки зору МКФ-ДП», що надзвичайно зацікавила фахівців інклюзивно-ресурсних центрів та педагогів практиків, що приймали участь у конференції.

     Блок 3. Технології корекційно-розвивальної допомоги дітям з ООП. Відкривала роботу блоку Валентина ЖУК– кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник відділу освіти дітей з порушеннями слуху Інституту спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України доповіддю «Корекційно-розвивальна допомога дітям з кохлеарними імплантами». Було наголошено, що кінцевий результат, а відповідно і мета кохлеарної імплантації глухої дитини раннього віку полягають в тому, щоб за допомогою кохлеарного імпланту та корекційно-розвивальних занять вона навчилася розуміти мову оточуючих, розмовляти, використовувати мову для спілкування та пізнання оточуючого світу і завдяки цьому розвивалася як чуюча дитина.

    Одним з доповідачів конференції став провідний фахівець з аудіологічного обладнання «Центру слухової реабілітації АВРОРА» Володимир КОНЮШАК повідомив про сфери діяльності, сучасні методи діагностики, корекції та реабілітації дітей, що й зараз, не зупиняючись під час війни, проводяться в «Центрі слухової реабілітації АВРОРА». «Ми працюємо майже в тих самих обсягах, як і до війни, бо в нас є розуміння, як важливо невпинно працювати над слуховою реабілітацією дітей, надавати їм нашу кваліфіковану допомогу та підтримувати фізично й психологічно. Наш багаторічний досвід може стати запорукою, що всі ці зусилля окупляться майбутнім здоровим розвитком кожного з наших маленьких пацієнтів», - поділився Володимир Олександрович.

     Продовжила роботу третього блоку заходу доповідь Світлани ТОЛОШНОЇ – методиста Ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Комунального закладу вищої освіти «Дніпровська академія неперервної освіти» Дніпропетровської обласної ради «Адаптивна фізична культура для дітей з особливими освітніми потребами».

    Блок 4. Соціально-психологічна підтримка дітей з ООП та їхніх родин. Відкривав роботу четвертого блоку Володимир ШЕВЧЕНКО – доктор педагогічних наук, старший науковий співробітник, в.о. вченого секретаря інституту, старший науковий співробітник відділу освіти дітей з порушеннями слуху Інституту спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України доповіддю з теми: «Допомога дітям з ООП, які пережили події травмуючого характеру», яка особливої актуальності набула в період повномасштабного вторгнення агресора на територію суверенної України. Наголошувалося, на проблемах з якими стикнулися вимушені переселенці та окреслено шляхи їх вирішення.

    Деякі зі спікерів блоку не мали змоги долучитися до онлайн-роботи конференції, тому їх виступи прозвучали в записі. Взагалі, повний запис конференції тривалість 6 годин всі зацікавлені можуть знайти на ютуб каналі Комунального закладу вищої освіти «Дніпровська академія неперервної освіти» Дніпропетровської обласної ради

    До заходу долучилось понад 270 учасників. Всі вони будуть забезпечені сертифікатом на 0,3 (ЄКТС).

      Цьогоріч 15 травня ми відзначаємо День пам'яті жертв політичних репресій — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на третю неділю травня. Відзначається згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року з метою вшанування пам’яті жертв політичних репресій комуністичного режиму.

     Кількість жертв політичних репресій в Україні досі неможливо підрахувати. Десятки тисяч людей було розстріляно, сотні тисяч пройшли в’язниці, заслання, табори, примусово проходили психіатричне лікування. Через терор і репресії пройшли усі верстви українського населення: від наукової та творчої інтелігенції до селян. Радянська влада намагалася приховати сліди своїх злочинів.  

     Місця поховань ставали режимними об’єктами КГБ, місцевість розрівнювали бульдозерами, доступ до відповідних архівів був заборонений. Наслідками комуністичного терору 1930-х років в Україні стало знищення політичної, мистецької та наукової еліти, деформація суспільних зв’язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій, поширення суспільної депресії й денаціоналізація.

      У 2015 році Україна засудила злочини комуністичного тоталітарного режиму Законом «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганд їхньої символіки». Законопроект було розроблено Українським інститутом національної пам’яті спільно із народними депутатами України, громадськістю та експертами Реанімаційного пакету реформ. Відділ мистецтв ДОБМ ім. М. Свєтлова пропонує до перегляду добірку документальних фільмів про українських політв’язнів. Ці трагічні сторінки історії нашої держави повинен “перегорнути” і передивитись кожен українець, особливо у трагічних реаліях сьогодення, на тлі жорстокої війни з росією, яка хоче знов спробувати знищити українців як націю!

       Документальний цикл про політв’язнів. Це спільний проєкт Українського інституту національної пам'яті та "Історичної правди".

Документальний цикл складається з трьох короткометражних фільмів та розкриває історії трьох українських політв’язнів радянського режиму: Ірини Стасів-Калинець, Миколи Руденка та Святослава Караванського.

 Фільм “Микола Руденко”.

 Фільм “Святослав Караванський”

 Фільм “Ірина Стасів-Калинець”

 

      Цикл “Розстріляне відродження”.Над циклом сюжетів працювали: керівник проекту «Ранок з Україною» - Тетяна Алтухова, шеф-редактор - Ольга Артюшенко, автор-журналіст - Олександр Єльцов, оператор - Сергій Кондратьєв, режисер-постановник - Наталія Рекункова.

 “Розстріляне відродження.Микола Хвильовий”

 "Розстріляне відродження. Микола Куліш”

 “Розстріляне Відродження. Як таке могло статись? Хвильовий, Бойчук, Курбас”

 Фільм “Винні у любові до України Лесь Курбас і Микола Куліш” (04.11.16)

 Фільм “Винні у любові до України. Валер'ян Підмогильний” (16.12.16)

 Юхим Михайлів. Повернення із забуття" документальний фільм Лілії Кірічєвої, НТУ, Київ, 2007 рік

 Фільм “Бойчук і Бойчукізм”.Автор сценарію та режисер Олександр Муратов. Продюсер Лариса Роднянська. Ведуча Ольга Сумська. 2001 рік.

 

Подала Галина Гаращенко, бібліотекар відділу мистецтв
Дніпропетровської обласної бібліотеки для молоді ім. М. Свєтлова

"Взаємодія зі ЗМІ" -
посібник з питань взаємодії зі ЗМІ, розроблений
Підрозділом преси й публічної інформації
Консультативної місії ЄС в Україні.
Завантажити можна за посиланням
 
Цей посібник містить прості й зрозумілі рекомендації про те, як взаємодіяти із засобами масової інформації (ЗМІ). Його мета — допомогти вам краще й ефективніше спілкуватися зі ЗМІ під час запланованих і несподіваних зустрічей.
Він також допоможе спрямувати будь-яку взаємодію зі ЗМІ на зміцнення вашої репутації та підвищення довіри до вашої організації.
Посібник буде корисним для працівників, відповідальних за зв’язки з пресою і громадськістю, прессекретарів, пресаташе та інших фахівців у роботі зі ЗМІ й особами, що їх представляють: журналістами, репортерами, кореспондентами, працівниками електронних новинних порталів.
Окрему увагу приділено висвітленню ролі радника з питань взаємодії зі ЗМІ як людини, яка полегшує роботу зі ЗМІ і консультує керівництво чи прессекретаря організації напередодні, у процесі та після спілкування зі ЗМІ.
Посібник також допоможе прессекретарю підготувати й провести власну пресконференцію.
У посібнику є цікаві ідеї, поради, підказки та контрольні списки, але не слід вважати його вичерпним ресурсом у сфері взаємодії зі ЗМІ.

 

"Робота із соціальними мережами" -
посібник з питань використання соціальних мереж,
розроблений Департаментом преси і публічної інформації
Консультативної місії ЄС в Україні.
 
У посібнику «Робота із соціальними мережами» у доступній формі містяться рекомендації щодо використання соціальних мереж для потреб тієї чи іншої організації/установи (а не для індивідуальних потреб), розглядаються різні аспекти активності в соціальних мережах із метою визначення кращих способів використання чотирьох найпопулярніших і найвідвідуваніших соціальних платформ.
Подані в посібнику матеріали допоможуть вам спрямувати свою «присутність» у соціальних мережах на зміцнення репутації, авторитету вашої організації та довіри до неї. Для цього ви маєте навчитися сприймати інформацію, передавати її, залучати до взаємодії певну аудиторію.
Окрім того, посібник допоможе менш досвідченим менеджерам із соціальних мереж, а також речникам, пресаташе, секретарям та іншим особам, які в межах своєї компетенції керують акаунтами організації в соціальних мережах, краще виконувати ці функції.
Особливу увагу приділено ролі менеджера соціальних мереж (або менеджера спільноти) як особи, яка відповідає за реалізацію стратегії присутності організації в соціальних мережах, здійснює щоденне керування її обліковими записами (акаунтами) та консультує керівництво установи з питань соціальних мереж.
Посібник буде також корисним керівникам середньої й вищої ланки в державних органах та організаціях, які прагнуть краще розуміти динаміку процесів у соціальних мережах.
У посібнику «Робота із соціальними мережами» ви знайдете багато актуальних ідей, корисних порад, доречних підказок і контрольних списків (чеклистів), хоча він не є вичерпним ресурсом у сфері роботи із соціальними мережами.
Студентська мережа Erasmus
     Erasmus Student Network – ESN разом з ESN Ukraine (https://esnukraine.org/) та за підтримки ЄС створила нову платформу (https://bit.ly/3wqKTET), що надає інформацію про освітні можливості та програми підтримки українським студентам і науковцям.
У розділі «Освіта» міститься покрокова інструкція вступу до ЗВО та отримання стипендій для української молоді в 16 державах-членах ЄС.
Докладніше (https://bit.ly/3yzPCqG)
Програма «Молодь тут! Демократія зараз!»
     До 19 травня 2022 року приймають заявки (https://bit.ly/3wq1kl6) для участі у програмі «Молодь тут! Демократія зараз!» у межах Тижня молодіжних дій Ради Європи, який відбуватиметься у Страсбурзі з 27 червня до 2 липня 2022 року.
     Тиждень молодіжних дій є флагманською подією, що присвячена 50-річчю молодіжного сектору в Раді Європи. Захід організовано під патронатом Ірландського головування в Комітеті міністрів Ради Європи та у партнерстві з містом Страсбургом з метою посилення молодіжного руху у відновленні демократії.
Докладніше (https://bit.ly/3MdTMZs)

 

ДОВІРЯЙТЕ ОФІЦІЙНИМ ДЖЕРЕЛАМ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОРИСТУЙТЕСЯ
ЛИШЕ ПЕРЕВІРЕНИМИ ДАНИМИ
ЗБЕРЕЖИ СОБІ ТА ПОДІЛИСЬ З ДРУЗЯМИ АБИ НЕ ВТРАТИТИ
https://www.facebook.com/UkrainianLandForces/posts/288513313380667

Не паникуем: какие карты работают оффлайн и как спланировать передвижения без интернета

    В четверг, 24 февраля, россия напала на Украину: обстрелу подверглись аэродромы и военные объекты по всей стране. Президент Украины объявил военное положение в Украине, а городской глава Днепра Борис Филатов призвал всех по возможности оставаться дома и не вести детей в садики и школы.

    Не паникуем и следим за информацией из официальных источников. Если планируете перемещения – Информатор решил собрать в одном месте перечень навигаторов и карт, которые работают оффлайн, без подключения к Интернету, если с ним возникнут перебои. По сути, оффлайн карты определенного региона скачиваются на смартфон, а потому доступны даже без Интернета.

Google Maps

    Google Maps – навигатор с поддержкой автономной работы на Android и iOS. Чтобы сохранить локацию для автономного использования, следует:

  • Подключиться к сети WiFi;
  • Зайти в учетную запись Google в Google Maps;
  • Найти в навигаторе город или место, которое хотите сохранить в виде оффлайн-карты;
  • Кликнуть на нижней панели приложения, где отобразится название локации;
  • В правом верхнем углу навигатора Google будет доступно меню с возможностью сохранения автономной карты.

До сохранения карту можно масштабировать или панорамировать. Просматривать оффлайн карту можно там же, в приложении Google Maps.

2ГИС

Чтобы воспользоваться навигацией в 2ГИС без подключения к Интернету – следует в приложении выбрать регион или город, карты скачаются на мобильное устройство, ими можно будет пользоваться без подключения к сети.

Waze

Для того, чтобы скачать оффлайн-карту Waze, нужно подключиться к сети, открыть приложение на смартфоне, ввести адрес, который необходимо сохранить для автономной работы, после чего Waze сохранит информацию в кеше. Учтите, что в автономном режиме вы не сможете обновить данные, также не будет отображаться информация о ситуациях на дороге.

OsmAnd

OsmAnd — приложение с открытым исходным кодом для платформы Android. Работает как офлайн-навигатор и маршрутизатор с возможностью редактирования. Основным источником картографических данных являются векторные карты OpenStreetMap

Общий совет — по возможности, оставайтесь дома, планируйте перемещения заранее. Не паникуем!

Напомним, адреса бомбоубежищ в Днепре вы можете найти здесь. Как проводить сердечно-легочную реанимацию – читайте тут, как останавливать кровотечение — здесь. Также мы публиковали информацию, как помочь украинской армии. Ни в коем случае не публикуйте информацию и фотографии позиций и передвижения украинской военной техники.

Стас Руденко,
https://dp.informator.ua/2022/02/24/na-panikuem-kakie-karty-rabotayut-offlajn-i-kak-splanirovat-peredvizheniya-bez-interneta/

До уваги бібліотекарів, вчителів, батьків,
усіх зацікавлених презентуємо нове видання Дніпровської академії неперервної освіти!

      На допомогу вчителю Комунальним закладом вищої освіти «Дніпровська академія неперервної освіти» Дніпропетровської обласної ради» за сприяння Міністерства освіти і науки України, департамента освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації, Комунального закладу культури «Дніпропетровська обласна бібліотека для молоді ім. М. Свєтлова», Комунального закладу культури «Дніпропетровська обласна бібліотека для дітей» та Дніпропетровської обласної організації Національної спілки письменників України випущено методичний посібник «Мистецтво сценічного слова» (Серія «Учитель: advanced level»).

      Це МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ з питання викладання навчальної дисципліни «Мистецтво» (Театр, Музика) у 5 та 6 класі Нової української школи.

Редакційна колегія:
- Віктор Сиченко, доктор наук з державного управління, професор, ректор КЗВО «Дніпровська
академія неперервної освіти» ДОР»;
- Іван Безена, кандидат філософських наук, доцент, завідувач кафедри соціально-гуманітарної освіти Академі;
- Еліна Заржицька, методист НМЛ Академії;
- Галина Зігмонт, методист НМЛ базових дисциплін Академії.

 

Завантажити

 Процедура акредитації за новими освітньо-професійними програмами фахової передвищої освіти

 «У системі освіти України започатковується нова процедура, яка передбачає напрацювання абсолютно нових підходів, візії та цілей, – акредитація освітньо-професійних програм закладів фахової передвищої освіти», – зазначив Голова Державної служби якості освіти Руслан ГУРАК.

 Управлінням Державної служби якості освіти у Дніпропетровській області спільно з Державною службою якості освіти України ще в грудні 2021року було сплановано та організовано роботу з керівниками закладів фахової передвищої освіти щодо здійснення процедури акредитації.

 Під час першої онлайн-наради, за участі Марини КІОСОВОЇ, головного спеціаліста відділу організаційно-аналітичного супроводу заходів державного нагляду (контролю) департаменту контролю вищої, фахової передвищої освіти і освіти дорослих Державної служби якості освіти України та Віктора МЕЛЬНИКА, директора Державної освітньої установи «Навчально-методичний центр з питань якості освіти» проведено онлайн-нараду для керівників закладів фахової передвищої освіти Дніпропетровщини з питань організації процедури акредитації освітньо-професійних програм та самооцінювання власної діяльності за освітньо-професійною програмою відповідно до критеріїв, було зосереджено увагу, що метою акредитації ОПП є:

 визначення відповідності якості освітньо-професійної програми та освітньої діяльності за цією програмою вимогам та критеріям;

 допомога закладам освіти у визначенні сильних і слабких сторін освітньо-професійної програми;

 надання усім заінтересованим сторонам інформації щодо якості освітньо-професійної програми та освітньої діяльності закладу освіти за цією програмою;

 підтвердження значимості фахової передвищої освіти в Україні з питань забезпечення підготовки фахівців для ринку праці;

 сприяння інтеграції закладів освіти до Європейського освітнього простору.

 Модель акредитації визначає принципи та процедуру забезпечення якості фахової передвищої освіти, передбачає довіру між усіма учасниками акредитаційного процесу, ухвалення прозорих рішень, формування культури якості освіти.

 20 січня 2022 року відбулося онлайн-засідання Ради директорів закладів фахової передвищої освіти Дніпропетровської області (голова Лев Таберко ) за участі Державної служби якості освіти України (Марина Кіосова) та управління Державної служби якості освіти у Дніпропетровській області.

 Під час наради розглядались питання акредитації освітньо-професійних програм закладів фахової передвищої освіти та деякі питання оформлення та переоформлення сертифікатів. Особлива увага була зосереджена на процедурі та терміні подачі документів:

 з 18.01.2022 року – заклади, які планують випуск у січні-лютому 2022р. за новими, вперше започаткованими, освітньо-професійними програмами в межах спеціальностей або ж неакредитованими за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст»;

 З березня 2022 року – заклади, які планують випуск у червні 2022р. за новими, вперше започаткованими, освітньо-професійними програмами в межах спеціальностей або ж неакредитованими за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст»;

 З 01 травня 2022 року – заклади, які планують випуск у 2022-2023 н.р.

 Сектор інформаційно-організаційного

забезпечення управління

Державної служби якості освіти

у Дніпропетровській області

 

Сертифікація:
європейський апгрейд
професійного розвитку педагога

 

     Сертифікація – інструмент мотивації вчителя до саморозвитку, самовираження та педагогічного зростання, який є чудовою нагодою проаналізувати педагогам методику роботи, зрозуміти вектори професійної діяльності. І як зазначив Голова Державної служби якості освіти Руслан Гурак: «Настав час дати оцінку самій сертифікації як нововведенню в житті та роботі педагогів і в цілому системи викладання в НУШ».

 

     Упродовж двох тижнів управлінням Державної служби якості освіти у Дніпропетровській області спільно з Державною службою якості освіти України проведено 8 онлайн-марафонів «Сертифікація: європейський апгрейд професійного розвитку педагога», у якому взяли участь понад 600 керівників органів управління освіти, керівників закладів загальної середньої освіти області, педагогів Дніпропетровської області.

 

     Під час зустрічі заступник Голови Державної служби якості освіти України з питань цифрового розвитку, цифрової трансформації, цифровізації Іван ЮРІЙЧУК окреслив перспективи здійснення сертифікації вчителів.

 

     Керівник управління Державної служби якості освіти у Дніпропетровській області Наталія КИРИЧЕНКО наголосила на важливості участі педагогів Дніпропетровщини у процесі сертифікації як можливості не лише професійного зростання, а й розвитку якості освіти.

 

     Також ділились своїм досвідом вчителі початкових класів, які у 2019-2021рр. успішно пройшли сертифікацію. Цікавими та слушними для керівників закладів загальної середньої освіти були поради експертів, які вивчали педагогічний досвід учасників сертифікації.

 

      Яка ж подальша доля сертифікації після завершення пілотного проєкту?

 

СЕРТИФІКАЦІЇ БУТИ!!!

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 04.01.2022 року № 3 «Деякі питання проведення сертифікації у 2022 році» https://mon.gov.ua/storage/app/media/npa/2022/01/05/Nak.MON.04.01.2022-3-sertyfik.2022.pdf, з 04 квітня по 17 квітня триватиме реєстрація вчителів початкових класів, які виявили бажання пройти сертифікацію у 2022 році. Участь у Сертифікації -2022 зможуть взяти 2500 педагогів, із них 172 – вчителі закладів загальної середньої освіти Дніпропетровської області.

 

Сектор інформаційно-організаційного

 

забезпечення управління

 

Державної служби якості освіти

 

у Дніпропетровській області

 

 Дніпропетровська обласна державна адміністрація
Департамент освіти і науки

НАКАЗ № 57/0/212-22 від 24.01.22 р.

«Про проведення обласного літературного конкурсу

«Розповім про подвиг» у 2022 році»

УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ

 Обласний літературний конкурс «Розповім про подвиг» (далі – Конкурс) є безкоштовним і традиційно проводиться щорічно з 2001 року Дніпропетровською обласною радою ветеранів, Департаментом освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації та ТОВ «Редакція газети «Зоря», які є його засновниками.

 Ідея проведення Конкурсу належить письменнику і поету М.С.Селезньову, лауреату багатьох державних та літературних премій, члену Національної спілки письменників України.

 Організація і проведення Конкурсу будується на принципах загальнодоступності, вільного розвитку особистості, захисту прав та інтересів його учасників.

 Тематика конкурсу різноманітна: вірші та прозові твори (статті, есе, нариси), присвячені подіям Другої світової війни 1939 – 1945 років, ветеранам війни, праці та військової служби, висвітленню бойового та трудового подвигу сучасників.

 І. МЕТА ТА ЗАВДАННЯ КОНКУРСУ

 1.1. Метою проведення Конкурсу є поглиблення знань здобувачів освіти про знакові події в історії України та рідного краю, підвищення інтересу до осягнення моральних основ національної культури і духовного багатства народу, залучення дітей та учнівської молоді до літературної творчості, активної інтелектуальної діяльності.

 1.2. Основними завданнями Конкурсу є:

 виявлення серед здобувачів середньої а позашкільної освіти творчих осіб, здатних внести вклад у вітчизняну культуру;

 адресна підтримка і розкриття їх духовного світу, заохочення до розвитку творчих здібностей;

 підтримка самобутності в прагненні створення літературних творів;

 підвищення інтересу до осягнення моральних основ національної культури і духовного багатства народу, до славного минулого країни та рідного краю, до місцевого фольклору і до вивчення рідної мови і літератури;

 поглиблення знань учнівської молоді про найважливіші події в історії рідного краю, України із проведенням історичних паралелей з реаліями сьогоднішнього дня;

 формування свідомої громадянської позиції підростаючого покоління, заснованого на морально-етичних засадах;

 спонукання на активний прояв соціальної позиції «патріот-громадянин»;

 виховання патріотизму та любові до Батьківщини;

 залучення якомога більшої кількості дітей та учнівської молоді до літературної творчості, активної інтелектуальної діяльності, змістовного дозвілля;

 формування естетичної культури засобами мови, виховання, розвиток художнього смаку, фантазії, ініціативи, працьовитості.

 ІІ. ПОРЯДОК ОРГАНІЗАІЇ ТА УМОВИ УЧАСТІ У КОНКУРСІ

 2.1. Конкурс проводиться протягом січня-березня 2022 року.

 2.2. Для організації та проведення Конкурсу створюється організаційний комітет та журі, до складу яких входять представники Дніпропетровської обласної ради ветеранів, Департаменту освіти і науки облдержадміністрації та ТОВ «Редакція газети «Зоря».

 2.3. У конкурсі можуть брати участь автори з числа здобувачів середньої та позашкільної освіти області. Винятковим правом висування володіє сам автор твору.

 Заявка на участь у Конкурсі твору учасника подається керівництвом закладу освіти з наданням наступної інформації: повне найменування закладу освіти, адреса, телефон, електронна пошта, прізвище, ім`я, по-батькові керівника (вчителя, вихователя) автора твору з повним найменуванням посади, прізвище, ім`я вихованця-автора твору, клас навчання, номінація конкурсу, назва твору (обов`язково!).

 Просимо враховувати вимоги Закону України «Про захист персональних даних».

 2.4. Конкурс проводиться за номінаціями:

 «Поезія»; «Проза».

  2.5. Твори направляються на електронну адресу i.seleznjova@ukr.net не пізніше 31 березня поточного року.

 Журі розглядає твори, що надійшли не пізніше 31.03.2022.

 Контактна особа: СЕЛЕЗНЬОВА Ірина Михайлівна, відповідальний секретар Дніпропетровської обласної ради ветеранів, голова журі Конкурсу; тел..0633810454

 2.6. У Конкурсі беруть участь індивідуальні роботи українською (допускається російською) мовою обсягом не більше 5 сторінок формату А4 в електронному вигляді, набраному на комп’ютері у форматі .docх шрифтом Times New Roman, Ккегель – 12, інтервал – 1,5 пт.

 За бажанням конкурсанта творчі роботи можуть бути ілюстровані малюнками, художніми фотознімками, але кількість знімків не повинна підміняти літературно-художні особливості.

 Робота може бути представлена прозовими, поетичними творами, відповідними до тематики конкурсу, ідейно-моральним засадам і кращим традиціям вітчизняної літератури, які мають високий художній рівень.

  При висуванні подаються такі матеріали:

 1)   лист про висунення, в якому повинні міститися:

  прізвище, ім’я автора твору, учень (учениця) якого класу навчання, повна назва закладу освіти, номінація конкурсу, назва твору (обов`язково!);

  прізвище, ім`я, по-батькові керівника (вчителя, вихователя), повне найменування посади, повна назва закладу освіти, електронна адреса закладу, електронна адреса керівника.

 2)  твір з позначкою на титульному аркуші На літературний конкурс «Розповім про подвиг», номінація, назва твору (обов`язково!), прізвище, ім`я автора, клас навчання, повна назва закладу освіти, електронна адреса автора, прізвище, ім`я, по-батькові, керівника (вчителя, вихователя), повне найменування посади, електронна адреса керівника.

  Просимо враховувати вимоги Закону України «Про захист персональних даних».

 2.7. Конкурсна робота повинна бути тільки власним твором (авторським).

  2.8. Конкурсні роботи перевіряються на плагіат.

  2.9.Відповідальність за достовірність авторства роботи несе особа, яка надіслала її на конкурс.

  2.10. Не допускається використання псевдоніму.

  2.11. Конкурсні роботи не повертаються і не рецензуються. Листування з авторами не ведеться.

  2.12. До підведення підсумків Конкурсу (див. п.3.5) автор може відкликати свою конкурсну роботу тільки шляхом письмового повідомлення журі Конкурсу.

 Відкликана автором робота не може бути повторно висунута на Конкурс, у тому числі зі змінами та доповненнями.

 2.13. Засновники конкурсу не беруть на себе зобов’язання щодо публікації, розповсюдження і популяризації творів, поданих на Конкурс.

  2.14. Один учасник може надати на Конкурс тільки одну роботу. Будь-який твір може висуватися на участь в Конкурсі один раз.

  2.15. Охорона та захист авторських прав щодо поданих на Конкурс документів здійснюється відповідно до законодавства України.

 2.16. Під час проведення Конкурсу обробка персональних даних учасників здійснюється з урахуванням вимог Закону України «Про захист персональних даних». Учасники Конкурсу погоджуються на обробку своїх персональних даних.

 2.17. Умови проведення Конкурсу публікуються в газеті «Зоря» та у сторінці у соціальній мережі Facebook «Освіта Дніпропетровщини: управління, освітній процес» (доступ за посиланням: https://www.facebook.com/groups/2733666720230029 ).

 ІІІ. ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ КОНКУРСУ ТА ПІДВЕДЕННЯ ЙОГО ПІДСУМКІВ

 3.1. Конкурсні роботи учасників оцінює журі.

  3.2. Призовими є перше, друге і третє місця. Переможці Конкурсу нагороджуються Дипломами лауреата літературного конкурсу «Розповім про подвиг» від організаційного комітету.

  Дипломами Конкурсу нагороджуються за 2 номінаціями:

  І ступеня – 2 учасники, які посіли перше місце;

  ІІ ступеня – 2 учасники, які посіли друге місце;

  ІІІ ступеня – 2 учасники, які посіли третє місце.

  Учасники, які зайняли 4-15 місце за 2 номінаціями, нагороджуються Грамотами лауреата літературного Конкурсу.

 Керівники (педагогічні працівники) учнів-призерів Конкурсу нагороджуються Грамотою Департаменту освіти і науки облдержадміністрації за особистий внесок у патріотичне виховання учнівської молоді, розвиток творчих здібностей здобувачів освіти та успішне представництво творів в обласному літературному конкурсі «Розповім про подвиг».
 Керівники (педагогічні працівники), які представили на конкурс твори 2-5 здобувачів освіти, але які не стали призерами, нагороджуються Подякою Дніпропетровської обласної ради ветеранів України за особистий внесок у патріотичне виховання учнівської молоді, розвиток творчих здібностей здобувачів освіти та представництво творів у літературному конкурсі «Розповім про подвиг».

 Крім загальних премій можуть присуджуватися також персональні призи відомих літераторів, спеціальні разові призи від спонсорів або організаторів, інші нагороди.

  3.3. Підсумки Конкурсу оголошуються до 01.06.2022, публікуються в газеті «Зоря» та на сторінці у соціальній мережі Facebook «Освіта Дніпропетровщини: управління, освітній процес».

 3.4. У зв`язку з карантинними обмеженнями та епідемічною ситуацією церемонія нагородження переможців (як було до 2020 року) не проводиться.

 Нагороди направляються до закладів освіти електронною поштою.

 ІV. ФІНАНСУВАННЯ КОНКУРСУ

 4.1. Фінансування Конкурсу забезпечує Дніпропетровська обласна рада ветеранів, ТОВ «Редакція газети «Зоря», а також здійснюється за рахунок коштів, не заборонених чинним законодавством України.

 Завідувач сектору позашкільної освіти та виховної роботи Катерина ФЕДОРЧЕНКО

 Відповідальний секретар Дніпропетровської обласної ради ветеранів Ірина СЕЛЕЗНЬОВА

Державна служба якості освіти
презентує анімований ролик
про роль засновника школи
під час інституційного аудиту
      Громада як засновник шкіл інвестує у їх розвиток і створює умови, щоб діти досягали кращих результатів у навчанні. Якість освітньої діяльності шкіл багато у чому залежить від того, наскільки місцева влада включена у процеси, що відбуваються в закладах освіти та як вона сприяє їх розвитку. З таким головним меседжем Державна служба якості освіти презентує анімований ролик про інституційний аудит у громаді.
Відео створене для Державної служби якості освіти України в межах ініціативи «Система забезпечення якості освіти», що впроваджується в межах проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe). Цей ролик є частиною інформаційної кампанії, яку Державна служба якості освіти розпочала у квітні 2021 року, щоб інформувати батьків, учнів, директорів шкіл, вчителів, а також місцеву владу про те, якою має бути якісна школа та як нова система забезпечення якості освіти і кожен учасник освітнього процесу може допомогти закладу стати кращим.
     «Якісна школа — це про спільні зусилля засновника, директора, вчителів, учнів та батьків. Кожен відіграє важливу роль у процесі побудови справді якісного закладу освіти. Цим відео хочемо показати, що інституційний аудит — це не просто оцінка того, як працює заклад. Для засновників це можливість оцінити якість роботи шкіл у громаді та отримати унікальну інформацію, яка підкаже, як розумно витратити гроші та у які саме потреби школи їх інвестувати у першу чергу», — зазначив Руслан ГУРАК, Голова Служби.
     Опитування учнів сільських шкіл (https://sqe.gov.ua/yakist-osvity-silski-shkoly-2021/) щодо ключових аспектів якості освіти, проведене у 2021 році на замовлення Державної служби якості освіти, показало, що у селі школа є єдиним місцем соціалізації дітей. Це ще раз доводить, що інвестиції в освіту, хоч і одні з найбільших видатків місцевих бюджетів, є найважливішими у довгостроковій перспективі: саме вони здебільшого визначають рівень економічного та культурного розвитку громади.
     Нагадаємо, в межах інформаційної кампанії Державна служба якості освіти створила інформаційний0 ресурс та анімовані відеоролики про те, що таке якісна школа та система забезпечення якості освіти. З інформаційним ресурсом «Якісна школа» можна ознайомитись за адресою qualityeducation.org.ua, а ролики розміщені на ютуб-каналі Служби.
Державна служба якості освіти України
Шановні колеги!
    Прийміть щиросердні вітання з Новим 2022 роком та Різдвом Христовим!
    Новий рік – час відкриттів. Завжди будьте першими! Нехай всі найсміливіші ідеї та починання втіляться в життя. Мрійте, творіть: якщо вірити в себе і людей, які поруч, можна підкорити найвищі вершини.  Головне – поставити правильну мету.
    Бажаю Вам душевного спокою, оптимізму, впевненості в своїх силах, нових вражень та приємних сюрпризів.
    Нехай Новий 2022 рік буде для Вас по-справжньому щасливим!
    З повагою – Віктор Сиченко,
ректор Дніпровської академії неперервної освіти