2016

Христина Алчевська _ квітень 2016.pdf
Adobe Acrobat Document 322.7 KB

Афанасьєв-Чужбинський _ Березень 2016 1
Adobe Acrobat Document 226.6 KB

Софія Русова та Леся Українка _ Березень
Adobe Acrobat Document 240.5 KB

Шевченко _ Березень 2016 1 частина.pdf
Adobe Acrobat Document 524.5 KB

Леся Укра_нка Лютий 2016 2 частина.pdf
Adobe Acrobat Document 285.8 KB

Борис Мозолевський Лютий 2016 1 частина.
Adobe Acrobat Document 280.0 KB

2015

140 років тому (1875 р.) – народився 

Данило Сахненко, 

катеринославський кінооператор, 
який створив перший український
художній кінофільм
«Запорозька Січ»
Читайте на шпальті газети "Джерело" за жовтень 2015:

Сахненко жовтень 2015 2 частина.pdf
Adobe Acrobat Document 300.9 KB

Казка Аркадій

Казка Аркадій Васильович народився 23 вересня 1890 року в місті Седнів на Чернігівщині в родині шевця. Батько поета за походженням козак, любив спів та музику, керував церковним хором. Цю пристрасть до пісні перейняв і син.

Читати далі біографію

Голова земської управи
Гесберг Костянтин Дмитрович

 

Костянтин Дмитрович фон Гесберг народився в родині Дмитра Антоновича та Надії Євстафіївни фон Гесберг 28 (16 за ст. ст.) вересня 1865 р.

Читати далі біографію

Звернення Президента
з нагоди відзначення 200-річчя
від дня народження Михайла Вербицького і
150-ї річниці першого публічного
виконання національного гімну

Шановні співвітчизники!

У березні цього року ми відзначаємо дві знакові та взаємопов’язані між собою дати. Виповнюється 200 років від дня народження українського композитора і громадського діяча, автора музики Державного Гімну України Михайла Вербицького та 150 років відтоді, як уперше публічно було виконано національний гімн "Ще не вмерла України і слава і воля...".

Державний Гімн України - це величний твір, у якому живе душа нашого народу, його славна історія.

Музику національного гімну, його слова передавали з покоління у покоління українці всього світу, він єднав борців за свободу і незалежність рідної землі, під його звучання перемогла Революція Гідності.

Державний Гімн України і сьогодні лунає від західних до східних рубежів нашої держави, разом з молитвою за оборонців Вітчизни, даючи їм підтримку у звитязі з агресором.

Нині наш гімн можна почути не лише в українських містах і селах. Він став упізнаваним, своєрідним символом свободи. Це справжній духовний фундамент сучасного українства.

Віддаючи належну шану творцеві невмирущої музики нашого Державного Гімну, ми славимо усіх, хто з його словами на устах бореться за Україну - на передовій чи самовіддано працюючи задля майбутнього країни.

Бережімо ж нашу рідну землю. Шануймо наше культурне надбання.

Слава Україні!

Петро ПОРОШЕНКО


Читати про М.М. Вербицького
на шпальті "Джерела":

Вербицький березень 2015.pdf
Adobe Acrobat Document 2.2 MB

Микола Миколаєнко грудень 2014.pdf
Adobe Acrobat Document 603.8 KB

Микола Миколаєнко – один із найвідоміших і найцікавіших письменників Придніпров’я, член Національних спілок журналістів та письменників України. Його твори можна вважати своєрідним літописом складної та яскравої, багатої на випробування епохи середини ХХ – початку ХХІ ст.


125 років від дня народження Остапа Вишні

Остап Вишня (Павло Михайлович Губенко) народився 1 (13) листопада 1889 р. в багатодітній (17 дітей) селянській родині на хуторі Чечва біля містечка (тепер села) Грунь Зіньківського повіту Полтавської губернії (нині – Охтирського району Сумської області). Український письменник, новеліст, класик сатиричної прози ХХ ст. Молодший брат розстріляного 1937 р. письменника-гумориста Василя Чечвянського. В’язень сталінських концтаборів. Помер 28 вересня 1956 р. в Києві. Похований на Байковому кладовищі.

17 вересня 2014 року культурна громадськість України відзначила 150-річний ювілей М.М. Коцюбинського - письменника, суспільного діяча, етнографа. 

Віртуальна панорама музею Михайла Коцюбинського у Вінницькому державному педагогічному університеті ім. М.Коцюбинського за наступним посиланням: http://library.vspu.edu.ua/ilustr/muzej_kocubinskogo/index.html


Олена Ган


Олена Ган Сiчень 2014.pdf
Adobe Acrobat Document 832.1 KB

До 110-ї річниці від дня народження професора О.Л.Бельгарда
Автор: Петро ЧЕГОРКА, головний редактор журналу «Свята справа»
полоса 13 з N 45-48_2012 р.pdf
Adobe Acrobat Document 177.2 KB

Газета Джерело № 14-16 полоси 6-7: 

3 квітня 2013 року виповнилося 95 років від дня народження відомого українського письменника, літературного критика, громадського діяча Олеся Терентійовича Гончара. Його життя тісно пов’язане з Дніпропетровщиною: тут у Ломівці (що зараз увійшла до складу Дніпропетровська), народився Олесь Терентійович, тут він деякий час навчався, працював над творами, сюжети і герої багатьох з яких пов’язані з нашим краєм.
У рамках Всеукраїнських Гончарівських читань творчість Олеся Гончара популяризуватимуть на Дніпропетровщині протягом усього ювілейного року: проведуть низку виставок, форумів і навіть вуличні акції.

-- В музеї «Літературне Придніпров’я» 3 квітня відкрилася виставка «Життя як джерело»;

-- У Палаці студентів Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара  відбулася VІ Всеукраїнська наукова конференція «Творча індивідуальність Олеся Гончара в українському літературному контексті»;

-- 4-5 квітня 2013 року в Національному гірничому університеті, у Центрі культури української мови ім. О. Гончара -- ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Феномен Олеся Гончара в духовному просторі українства».



Сидір Ковпак



Сидір Артемович Ковпак травень 2012.pdf
Adobe Acrobat Document 493.2 KB


Михайло Селезньов