Виставка карикатури

«Габровський синдром»

автора Євгена Шаля

16 листопада 2015 року о 13.00 в приміщенні Дніпропетровського Будинку мистецтв (вул. Філософська 23, приміщення колишнього кінотеатру «Червоногвардієць») відбудеться відкриття незвичайної виставки під назвою «Габровський синдром». ЇЇ автор наш земляк Євген Шаля.

Євген Шаля навчався в Дніпропетровському інженерно-будівельному інституті. Крім обов’язкових складових студентського життя (лекції, курсові, спорт, вечірки, поїздки) всерйоз зацікавився музичною творчістю. Після закінчення вузу за основною професією проектував будівельні об’єкти та створював проекти реконструкцій. Серед них завод у Вільногірську, Південний завод дитячого харчування в Херсоні.

Наприкінці 70-х років минулого сторіччя закінчив вокально-хорову студію при Дніпропетровському театрі опери та балету. Як артист хору театру був задіяний у трьох операх: «Богдан Хмельницький», «Оптимістична трагедія», «Князь Ігор». До професійної огранки вокального таланту Є.Шаля доклали зусиль фундатори Дніпропетровського оперного: соліст Микола Полудьонний, хормейстри Василь Кіоссе, Йосип Недзвецький, Анатолій Кулагін. Є.Шаля брав участь в гастрольних виїздах театру, серед яких виступ на сцені Большого театру в Москві.

Автор свої уподобання характеризує такими словами: «Музика – це моя коханка, а будівництво – це мій офіційний шлюб. І жодній я ніколи не зраджував».

Певний час працював солістом Дніпропетровського муніципального оркестру духової та естрадної музики під керівництвом Миколи Волкова. Впродовж багатьох років співпрацює з відомим дніпропетровським гітаристом, дипломантом міжнародного конкурсу акустичної гітари у Кракові Андрієм Шиловим.

Карикатури Євгена Шаля, як він називає їх «мальовані витребеньки», є результатом його іронічного погляду на певні речі та події. Декілька років Євген брав участь у роботі студії графіки газети «Дніпро вечірній» під керівництвом Віктора Ткаленко. Саме у цій газеті почали «виходити в люди» карикатури Євгена Шаля, а потім видавались у різних друкованих виданнях в Києві та Москві. 80 робіт автора потрапили до музею гумору та сатири в Габрово (Болгарія). У 2014 році габровці запросили Шаля до участі в ХХ11 Міжнародному бієнале гумору та сатири. В результаті – карикатури Євгена Шаля увійшли в каталог Габровської міжнародної гумористичної «тусовки». Частину «Габровського синдрому» відвідувачі Будинку мистецтв зможуть побачити на персональній виставці Євгена Шаля.

З повагою Валентина Слобода, директор Будинку творчості 

Дніпропетровщина збирає історичні музеї України


     З 16 по 21 вересня 2015 року в Дніпропетровську пройде IV Всеукраїнський музейний фестиваль «Музей і діти: дитячі програми, центри, музеї». Він присвячений 160-річчю від дня народження Д. І. Яворницького. На 5 днів Дніпропетровщина перетвориться на величезний музей, що поєднає експозиції з різних куточків України. Про це повідомили в управлінні культури, національностей і релігій Дніпропетровської ОДА. 

          У програмі фестивалю міні-виставки «Світ дитинства мовою музейних предметів», презентації музейних видань. 

Урочисте відкриття фестивалю заплановане на 11.00 17 вересня біля Історичного музею ім. Яворницького. З 12.00 цього дня всіх бажаючих запрошують переглянути експозиції музеїв зі всієї України. 

          Родзинкою фестивалю стане повторення музейного шоу, яке запам’ятали містяни цього року. 19 вересня з 19.00 Історичний музей проведе інтерактивну акцію «Ніч музеїв – на біс!!!». Знову суботньої ночі експонати історичного музею оживуть.

На Дніпропетровщині
безкоштовно навчатимуть
надавати першу меддопомогу 

Жодних конспектів, багатогодинних лекцій та читання з книг – мешканців Дніпропетровщини запрошують на дійсно цікаві та корисні заняття з надання першої меддопомоги. За дві години вас навчать як не панікувати у складних обставинах та правильно допомогти постраждалому. 

        Директор обласного центру здоров’я Юрій Корягін зазначив, що знання та навички, які отримають слухачі, актуальні не лише в умовах військових дій. Знати, як правильно накласти шину, зупинити кров чи відновити дихання мають усі, і ніхто не передбачить, коли саме це допоможе врятувати життя собі чи оточуючим. 

        Щоб потрапити на заняття треба заздалегідь записатися. Мешканці регіону можуть зробити це за телефонами обласного центру здоров’я: (056) 745 45 75, 745 51 01, 770 06 71. Для дніпропетровців працюють наступні номери: 371 20 78 чи 371 20 69. Дніпродзержинцям треба набирати (292) 4 39 51 або 7 35 81, криворожанам – (056) 407 12 80, павлоградцям – (232) 6 06 24 та 4 55 26. 

        Коли група сформується, працівники центрів здоров’я зателефонують та запросять на заняття у Вашому місті.

Мешканців регіону 
запрошують на відкриття 
виставки 
легендарного 
дніпропетровського фотохудожника 

З 2 по 26 липня у Дніпропетровському художньому музеї будуть представлені роботи дніпропетровського фотохудожника

Марлена Матуса.

Мешканців Дніпропетровщини запрошують переглянути близько 200 унікальних робіт цього майстра, повідомляють у департаменті культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації. 

Виставка присвячена пам’яті Марлена Матуса (1937-2014), який є культовою фігурою для нашої області та всієї країни. Він сформував своєрідну дніпропетровську школу фотографії. Нині її вихованці відомі не лише в Україні, а й за її межами. 

Творчим методом цього майстра є тонкий психологізм, глибока філософічність і природний дитячий наїв, повідомляють у департаменті культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації. 

На виставці буде представлена ретроспектива, що складається з приблизно 200 фотографій автора. Відвідувачі зможуть переглянути як перші роботи майстра, зроблені ним ще у дитинстві, так і численні портрети Марлена Матуса, намальовані фотохудожниками з різних міст. Зробити це можна з середи по неділю з 10.00 до 17.30 за адресою: Дніпропетровський художній музей, вул. Шевченко, 21.

Метеорити, скамянілі дерева та 
найбільшу брилу малахіту в Україні 
можна побачити 
у Дніпропетровському музеї мінералів 

Дніпропетровський геолого-мінералогічний музей Національного гірничого університету запрошує жителів та гостей регіону на екскурсії. У будні з 9 до 16 години побачити на власні очі дива природи можна у Дніпропетровську на пр. Карла Маркса, 19. 

Виставочна експозиція музею налічує близько 3 тис. неймовірної краси експонатів. Тут представлені 3 експозиції: мінералогія, кристалографія, петрографія; історична геологія і палеонтологія; корисні копалини. 

Прикрасою музею є найбільша брила малахіту в Україні, рідкісний зросток кристалів антимоніту з Японії, жеода аметисту з Бразилії. Тут також можна побачити на власні очі колекцію метеоритів, стовбури скам’янілих дерев з Донбасу та Нікопольського марганцеворудного басейну, колекцію старовинних мікроскопів, кістки динозаврів та мамонтів. 

Довідкову інформацію можна дізнатися за телефоном: (056) 744 73 39

25 лютого 2015 року о 16.00 у приміщенні Дніпропетровського Будинку мистецтв Дніпропетровської міської ради (приміщення колишнього кінотеатру «Червоногвардієць», вул. Філософська, 23) відбудеться відкриття виставки акварелі «Весняний розмай». Ця мистецька акція проводиться в Будинку мистецтв вже втретє (перша виставка відбулась в квітні 2013 року).

 

                                                                      Читати далі

Пильність допоможе запобігти теракту та зберегти життя 

Особливо уважними слід бути в місцях масового перебування людей та на об’єктах підвищеної небезпеки. Про це повідомив департамент взаємодії з правоохоронними органами, цивільного захисту та оборонної роботи ОДА. 

Типова зброя терористів – замасковані вибухові пристрої. Отже, з метою попередження вибуху необхідно:                                             Читати далі...

Всі пам’ятки Дніпропетровська зібрали в одному залі

     На Дніпропетровщині розпочала свою роботу унікальна фотовиставка, яка об’єднала всі знакові місця Дніпропетровська в одному залі. 85 найкращих фоторобіт пам’яток міста можна буде безкоштовно переглянути з 17 січня по 17 лютого у Палаці культури студентів Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара. 

     У відкритті виставки взяли участь провідні туроператори та турагенти міста Дніпропетровська, керівники підприємств, що здійснюють свою діяльність у сфері туризму, науковці, представники громадських організацій. 

Фотовиставка підготовлена за підсумками фотоконкурсу «Це моє місто», під час якого всі бажаючі могли надіслати свої фотороботи з пам’ятками Дніпропетровська. Потім журі обрало 85 найкращих фоторобіт.

Дніпропетровський студент відкриє власну ІТ-школу, де навчатимуть заробляти в мережі Інтернет 


Стати учасником проекту «ІТ-школи НГУ-2015», автором якого став студент Національного гірничого університету Олександр Сидоров, запрошують студентів і аспірантів обласних вишів. Подати заявку можна до 18 січня. 

Читати далі

Відкриття виставки дитячого малюнку «Лист у Різдвяну казку» 

 до Дня Святого Миколая

 19 грудня о 13.30 у приміщенні Дніпропетровського Будинку мистецтв Дніпропетровської міської ради (вул. Філософська, 23, приміщення колишнього кінотеатру «Червоногвардієць») відбудеться відкриття виставки дитячого малюнку «Лист у Різдвяну казку». Щорічне проведення таких виставок до Дня Святого Миколая стало уже доброю традицією.

Читати далі

Логотип Дніпропетровщини

Остаточне рішення щодо того, як буде виглядати нова візитівка області, буде прийнято 15 грудня. Про це під час брифінгу повідомив радник губернатора Борис Трейгерман. 

Борис Трейгерман нагадав, що більше тижня тому було презентовано новий логотип Дніпропетровщини.

«Молодь області виступила з ініціативою про створення нового логотипу нашої області. Як тільки ця інформація з'явилася, то викликала бурю обговорення. Одні казали, що це не вчасно робиться, інші не розуміли, навіщо міняти те, що вже є. Велике обговорення було і серед тих, хто професійно займається дизайном і створенням брендінгу», - розповів він.

Радник губернатора зазначив, що найбільш неоднозначну реакцію у мешканців регіону викликала синусоїда, розміщена в середині логотипу. Натомість  фахівці сказали, що цей бренд відповідає європейському стилю - мінімалізм, хороший шрифт, правильні риси, чіткі контури. На їх думку, треба лише попрацювати над гострими кутами, які викликають певну агресію. Вже з’явилися конкретні пропозиції щодо вдосконалення логотипу. 

«Ми звертаємося до всіх жителів регіону, до всіх креативних компаній, дизайнерських груп, творчих людей. Ми запрошуємо вас взяти участь у розробці нового логотипу та бренду області. 15 грудня ми будемо підбивати підсумки. Ми даємо більше 2 тижнів для того, щоб зробити свої пропозиції, - підкреслив Борис Трейгерман, - Всі пропозиції будуть розміщуватися в соціальних мережах для обговорення. Звичайно, ми запросимо професіоналів, які повинні будуть сказати своє слово. Але остаточне слово скажуть жителі Дніпропетровщини». 

Свої пропозиції та зауваження щодо вдосконалення нового логотипу можна надсилати на newlogo@adm.dp.ua. Проголосувати можна на сайті ОДА (http://adm.dp.ua), залишити свої коментарі – на сторінці ОДА (https://www.facebook.com/dnepropetrovska.oblderg?fref=ts) та Молодіжної прес-служби ОДА (https://www.facebook.com/dnepropetrovska.oblderg?fref=ts та https://www.facebook.com/YPCDnipro?fref=ts) у мережі Фейсбук. 

«У регіону повинен бути свій бренд. Незважаючи на ті події, які відбуваються в країні, ми продовжуємо розвиватися, говоримо про завтрашній день. Сам слоган, який знаходиться всередині цього логотипу, - це «Створюємо майбутнє». І ми хочемо його створити», - сказав Борис Трейгераман.

26 листопада 2014 року о 13 годині 55 хвилин буде проведена перевірка централізованої системи оповіщення населення. Вона передбачає включення електросирен та передачу мовного повідомлення в ефірних засобах масової інформації. Департамент взаємодії з правоохоронними органами, цивільного захисту та оборонної роботи Дніпропетровської ОДА закликає мешканців області зберігати спокій та бути уважними до повідомлень.

 «Почувши сирену, зберігайте спокій – вашому життю та здоров’ю нічого не загрожує! Ввімкніть радіо або телевізор, уважно прослухайте мовне повідомлення сигналу „Увага всім” і дійте відповідно з отриманою інформацією. Сповістіть про це сусідів, особливо людей похилого віку.

 Громадяни! Будьте уважні до повідомлень і сигналів цивільного захисту. Це врятує ваше життя, життя ваших близьких та рідних, збереже здоров’я та майно», - йдеться у зверненні.

Відзначення Дня української писемності та мови


5 листопада о 13:00 у Дніпропетровському Будинку мистецтв
(вул. Філософська 23) у рамках заходів до 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря та Дня української писемності та мови відбудеться захід, де буде презентовано книгу Володимира Платонова «Вершина духовного безсмертя».

          Володимир Платонов – автор багатьох газетних і журнальних публікацій у періодичній пресі й міжнародних виданнях «Совершенно секретно», «Зеркало недели» та ін. Книги Платонова, в основному, присвячені історії ракетобудування й творцям ракетно-космічної техніки («Южное созвездие», Макаров» та ін.). Ряд його книг присвячені неординарним особистостям, великим Подвижникам, Меценатам, Першовідкривачам («Человек-легенда», «Александр Поль», «Трудно быть первым», «Старое. Новое. Вечное.»). За свою творчу діяльність Володимир Платонов створив ряд документальних фільмів і телесеріалів («Южмаш» без грифа «Секретно», «Стартует «Днепр» тощо). Багато з них відзначені преміями, нагородами, спеціальними призами.

Нова книга В.Платонова «Вершина духовного безсмертя» присвячена альпіністам Дніпропетровщини, які здійснювали сходження на пік Шевченка. Пік Шевченка – це найвищий у світі пам’ятник Кобзарю. У книзі подано розповідь про деякі пам’ятники Т.Г.Шевченку, що встановлені у 35 країнах світу.

Крім того, учасникам заходу буде представлено видання «Кобзаря», що здійснено у 1914 році в Катеринославі та є сімейною реліквією родини Онискевичів, а також вишиті обкладинки до книг Т.Г.Шевченка, створені майстрами народного мистецтва Дніпропетровська.

Відкриття фотовиставки «Бачимо»


16 жовтня о 17:00 у Дніпропетровському Будинку мистецтв (вул. Філософська 23) відбудеться відкриття виставки фотоклубу «Автор» під назвою «Бачимо». Учасники присвячують виставку 10-річчю з дня заснування клубу (фотоклуб «Автор» заснований 22 вересня 2004 року). Художній керівник – член Національної спілки фотохудожників України Олексій Шпак. Фотоклуб працює у Дніпропетровському Будинку мистецтв вже третій рік.

Ця виставка відбувається у рік відзначення 175-річчя від дня виникнення фотографії. Великі відкриття приходять в наш світ по-різному, змінюють його обличчя і, не дивлячись на перші труднощі в сприйнятті суспільством, згодом, те ж суспільство з великим захопленням та вдячністю користується результатами різноманітних відкриттів. Історія фотографії не виняток. Так, 175 років тому, 19 серпня 1839 року, французький уряд оголосив про винахід «дагеротипії » – приладу, що відтворював зображення предметів. Цей винахід пов’язаний з ім’ям Луї-Жак-Манде Дагер (1787-1851), який не відкрив фотографію (перше зображення отримав Жозеф Нисефор Ньепс), але саме Дагер зробив фотографію діючою, зробив її популярною. Принцип Дагера проявляти за допомогою ртутних парів був оригінальний і надійний, таким чином Дагер був винахідником дагеротипії. З плином часу мистецтво фотографії інтенсивно розвивалось і через 175 років ми бачимо не лише зафіксоване зображення а повне відображення кольорів, гру світла, тонкість лінії.

На виставку «Бачимо» відібрано близько 70 робіт 9 провідних авторів із 40 членів клубу. Фотороботи виконані в різних жанрах: портрет, натюрморт, ліричний і промисловий пейзаж тощо. В експозиції подано як кольорові, так і чорно-білі фотографії, які відображають різні напрямки розвитку фотомистецтва сьогодення.

Виставку можна відвідати щоденно
з 10 до 17.30, крім суботи та неділі

Відкриття виставки образотворчого мистецтва «Поєднані Дніпром», 

присвяченої Дню міста та Дню художника України

9 вересня о 16.00

 

     у Будинку мистецтв (вул. Філософська,23, приміщення колишнього кінотеатру «Червоногвардієць») відбудеться відкриття Всеукраїнської виставки образотворчого мистецтва «Поєднані Дніпром». Це друга виставка нового авторського проекту Л. Тверської та В. Слободи, започаткованого у 2013 році та є новою версією започаткованої цими авторами у 2006 році художньої виставки «Чарівні барви Дніпра»). Всеукраїнська виставка «Поєднані Дніпром» дає яскраве уявлення про жанрове і тематичне розмаїття творчих пошуків майстрів образотворчого мистецтва з різних міст України, виявляє цікаві аспекти їх світобачення, дозволяє побачити багатогранність авторських особистостей, що є визначальною рисою сучасного мистецтва України. До експозиції включено 169 творчих робіт 64 авторів (із понад 300 поданих) з різних міст України: Київ, Дніпродзержинськ, Запоріжжя, Черкаси, Дніпропетровськ, Нікополь, Рівне. Експозиція яскраво ілюструє всі види образотворчого мистецтва: живопис, графіку, акварель, скульптуру, емальєрне мистецтво. Мешканці та гості міста зможуть познайомитись з різноманітними жанрами образотворчого мистецтва: історичні полотна, пейзаж, портрет, жанрові картини. Художнє обличчя міст представляють провідні майстри: Київ – народний художник України, Лауреат Національної премії України ім. Т.Г. Шевченка Ф. Гуменюк, народний художник України, член-кореспондент Академії мистецтв України О. Губарєв, широковідомий емальєр, заслужений художник України О. Бородай, Запоріжжя – заслужений художник України, відомий художник-графік, голова Запорізького відділення НСХУ І. Гресик, Дніпродзержинськ – заслужений художник України, відомий скульптор, почесний громадянин міста Дніпродзержинська Г. Хачатрян тощо. Наш Дніпропетровськ відібрані представляти 60 художників, які мають свою манеру письма, свій стиль, і, зрештою, відображають сьогодні художнє обличчя рідного міста. Це автори різних вікових категорій, прихильники різних мистецьких шкіл, але єднає їх устремління до пошуку, експерименту, небайдужість до сьогодення. Цікавим є існування в експозиції поряд робіт різних членів однієї і тієї ж сім’ї. Серед учасників виставки – представники творчих династій художників: родин Бородаїв, Боровських, Звягінцевих, Чернявських, Валсамакі, Корольових-Павлових.

     Під час роботи виставки плануються екскурсії, творчі зустрічі з авторами, мистецька дискусія. Виставка буде працювати до 8 жовтня ц.р. з 10.00 до 18.00 (крім суботи та неділі).

8.09.2014