Алуєва Марія Андріївна,

завідувач навчально-методичної лабораторії іноземних мов, Відмінник освіти України

тел. 056-732-47-58, e-mail: mariyalyeva@mail.ru


Міжнародний конкурс для вчителів 
«Teachers at the Heart!»

Macmillan Education оголошує Міжнародний конкурс для вчителів «Teachers at the Heart!». Переможці отримують 2-тижневий безкоштовний навчальний курс для вчителів у Великобританії!

З детальною інформацією щодо конкурсу можна ознайомитися, перейшовши за посиланням: http://www.macmillanenglish.com/teachers-at-the-heart/

 

Васильченко Алла Іванівна, 

методист навчально-методичної лабораторії іноземних мов тел. 056-732-47-58, e-mail: alla.v@i.ua

Зустрічаємо іноземних гостей у рідному місті 

 

Автор Євгенія Мирошниченко, вчитель англійської мови СЗШ № 4, Павлоград

Завантажити статтю:

Англiйська _ дiалог на вулицi _ Березень
Adobe Acrobat Document 288.2 KB

Дніпропетровщина – одна із семи областей України, в якій стартував пілотний проект «Вчителі англійської мови – агенти змін» в рамках національної програми вивчення та популяризації іноземних мов «Україна Speaking», що втілюється спільно з Британською Радою в Україні та громадською ініціативою «GoGlobal» за сприяння Міністерства освіти і науки України.

Рiк англiйськоi мови в Украiнi 02_2016_I
Adobe Acrobat Document 370.0 KB

У рамках програми GoGlobal Регіональний центр інтенсивного навчання іноземних мов та підготовки до оцінювання рівня знань за системами міжнародних сертифікатів Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара створює необхідні організаційні умови для втілення заходів, що мають поліпшити вивчення англійської мови, надати методичну допомогу вчителям середніх шкіл, підтримати їхній безперервний професійний розвиток та підвищити кваліфікацію.


Влітку на Дніпропетровщині працюватимуть 183 мовні школи для дітей 

  Двотижневі експрес-курси іноземних мов учні зможуть безкоштовно відвідувати на базі пришкільних таборів у своїх навчальних закладах. Про це в ході прес-конференції повідомив директор департаменту освіти і науки Олександр Демчик. 

«Пришкільні табори вже давно стали звичною практикою літнього відпочинку школярів. Цьогоріч ми пропонуємо дітям новий проект мовних шкіл. Тут із дітьми працюватимуть їхні викладачі іноземних мов, а також волонтери. Ми плануємо, що перша зміна у мовних таборах триватиме 2 тижні», - зазначив Олександр Демчик. 

У мовних таборах малеча зможе додатково вивчати англійську, французьку або німецьку. Навчальна програма розрахована на учнів з 1 по 4 класи та з 5 по 9 класи. Очікується, що найбільша кількість мовних шкіл працюватиме у Дніпропетровську, Кривому Розі та Дніпродзержинську. 

Також за словами очільника обласного департаменту освіти і науки, протягом літніх канікул на Дніпропетровщині працюватимуть 834 пришкільні табори. Дитячі групи працюватимуть на базі шкіл, дитсадків і позашкільних навчальних закладів. Відпочивати тут будуть майже 78 тис школярів Дніпропетровської області. Серед них і близько 1,5 тис маленьких переселенців зі Сходу України та понад 1 тис дітей із сімей військовослужбовців. 

Олександр Демчик додав, що цьогоріч для вихованців закладів обласного підпорядкування та для учнів профтехучилищ також буде організовано оздоровлення. Так, майже 600 дітей вирушать у позаміські табори.

Прес-сектор департаменту освіти і науки облдержадміністрації

*  *  *

Рекомендації щодо організації літніх мовних таборів


Якісне навчання дітей іноземним мовам, в контексті європейської інтеграції та наближення до європейських стандартів, є пріоритетом Міністерства освіти і науки України. Сьогодні  Міністерство освіти і науки шукає крім стандартів, якісь нові нестандартні підходи, щоб діти  краще володіли мовою. Одним із таких нестандартних підходів є створення літніх мовних таборів. У таких таборах діти матимуть можливість спілкуватися іноземними мовами та застосовувати їх у різних формах діяльності. Головна мета табору-показати дітям інший стиль викладання мови, через ігрові моменти, інсценування, театральні вистави, навчання через проекти, тощо. Такі табори нададуть змогу дітям практично використовувати мову в реальних ситуаціях.

Літні канікули вже не за горами і всі з нетерпінням чекають на приємний відпочинок. Проте на відміну від попередніх років, багато учнів влітку завітає до літніх мовних таборів, де вони зможуть удосконалювати свої мовні вміння у веселій та доброзичливій атмосфері.

 

Видавництво «Oxford University Press» долучилося до проведення цих заходів і пропонує вашій увазі цікаву систему роботи з художніми текстами. Ця навчальна система має назву «Reading Circles». Вона поєднує в собі елементи рольової гри з розвитком критичного мислення та групової дискусії. Для більш детального ознайомлення з системою Reading Circles та різноманітними видами діяльності на основі прочитаних текстів видавництво пропонує взяти участь у вебінарі 28 травня 2015 року.

Видавництво Кембриджського університету підготувало низку методичних розробок для використання в літніх мовних таборах. 16 квітня Любов Залюбовська,  методист видавництва Кембриджського університету провела методичний вебінар присвячений використанню проектної роботи з дітьми молодшого шкільного віку. Переглянути запис вебінару та безкоштовно завантажити методичні матеріали можна на сайті www.CambridgeEnglishSchools.com.ua

Міжнародний освітньо-методичний центр Pearson-Dinternal розробив комплекс навчально-методичних матеріалів для проведення проектної роботи в літніх мовних таборах. Проектна робота є чудовим інструментом реалізації комунікативного підходу та забезпечує активну мовленнєву практику кожного учня, розширює світогляд учнів та включає їх в активний діалог культур. Матеріали Pearson-Dinternal розроблено у трьох рівнях:

молодший, середній , старший. Тематика відповідає психологічним особливостям, сфері вподобань та рівню мовленнєвої компетенції учнів відповідної вікової категорії.

Скачати матеріали на кожний рівень:

Final Молодший рівень проект Свята.pdf
Adobe Acrobat Document 8.4 MB
Final Проект середнього рівня А2.pdf
Adobe Acrobat Document 8.8 MB
Старший рівень В1 (8-9 класи).pdf
Adobe Acrobat Document 6.4 MB
Молодший (Wild life) 1 частина.pdf
Adobe Acrobat Document 5.7 MB
Молодший (Wild life) 2 частина.pdf
Adobe Acrobat Document 7.0 MB

1. Методичні рекомендації щодо проведення проектної роботи.

2. Декілька варіантів кінцевого проекту, що їх можуть створити школярі.

3. Поетапний план роботи над проектом.

4. Послідовний опис кожного із запропонованих етапів.

5. Навчальні матеріали для учнів.

Цей комплекс матеріалів дозволить індивідуалізувати навчальний процес, надасть можливість кожному учневі проявити креативність, реалізувати свій творчий потенціал.

З повагою,

Best regards                              Алла Васильченко, методист ДОІППО

На Дніпропетровщині 
знання вчителів англійської мови 
перевірять фахівці Британської Ради в Україні 

Закордонні експерти відвідають 12 шкіл у Дніпропетровську, Кривому Розі та Павлограді, де ознайомляться з методикою викладання англійської та проведуть анкетування вчителів. Такі заходи передбачені другою частиною пілотного україно-британського проекту, учасником якого є Дніпропетровська область. Про це стало відомо під час зустрічі директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олександра Демчика з представниками Британської Ради.

Детальніше


Асаєва Валерія Володимирівна,

кандидат філософських наук,
доцент кафедри гуманітарної освіти,
викладача англійської мови

тел. 056-732-47-58, e-mail: valeri1958@ukr.netЛітні мовні школи.

Освіта за кордоном

У підтримку державної програми літніх мовних таборів цього року Міністерство освіти і науки України спільно з компанією «Алеком освіта» представило літні мовні школи за кордоном.

У рамках цього проекту було проведено міжнародний форум вчителів іноземних мов, де ретельно відібрані вчителі та методисти з іноземної мови інститутів післядипломної освіти педагогічних працівників з усієї України ознайомилися із літніми мовними школами, програмами навчання, особисто зустрілися із викладачами учбових закладів Великобританії, Ірландії, США, Канади, Мальти, Німеччини та Іспанії та стали офіційними представниками у регіонах.

15 квітня пройшов перший набір в мовні школи на літній період 2015 року, у зв’язку з його успіхом та затребуваністю подовжено прийом додаткових груп.

До 1 червня 2015 року триває обмежений набір учнів віком з 13 до 17 років на навчання у літній період у Великобританії, м.Лондон, Greenwich University на двох та трьохтижневі програми. 

Навчання відбувається на базі Грінвічського університету, одного з найкращих університетів Лондона. Навчання включає в себе 20 занять англійської на тиждень у невеликих групах. Надається проживання у резиденції університету, повний пансіон. До освітньої програми також входить культурологічний аспект – відвідання культових споруд Лондона, Оксфорда, Віндзора. По закінченню програми учні отримують сертифікований диплом.

Записатись до літньої мовної школи Ви можете
у регіонального представника Дніпропетровської області
Асаєвої Валерії Володимирівни.

Контактні данні: e-mail: valeri1958@mail.ru, телефон 066 46 05 315