Піскорська Лідія Іванівна,

завідувач навчально-методичної лабораторії української мови і літератури, Відмінник освіти України

тел. 056-732-47-58, e-mail: LIPISKORSKA@ukr.net

 Диктант національної єдності.
Всеукраїнський день української писемності 

Текст диктанту:

Радіодиктанту національної єдності – 15 років

Коли й де виник диктант як спосіб перевірки грамотності, навряд чи скажеш напевне, але відомо, що саме слово “диктант” походить з латини. Це слово-чужинець має чимало родичів у нашій мові: диктувати й диктор, диктат і навіть диктатор.

Наш диктант, однак, нічого спільного, крім етимології, не має ні з диктатом, ні з диктаторами: ця акція, що відбувається в День української писемності та мови вже вп’ятнадцяте, добровільна.

До речі, теле- й радіодиктанти пишуть французи, і поляки, і китайці… Та український диктант особливий, по-святковому врочистий.

Щороку дев’ятого листопада, уважно прислухаючись до голосу Українського радіо, пишуть диктант люди різного соціального статусу й віку. А потім, окрім самих робіт, надсилають іще й листи. «Мені хотілося написати диктант, але цього дня мусив пасти череду, – розповідає тринадцятилітній Андрій Власенко з Черкащини й додає: – Що ж, я причепив приймач за гілку й писав на пасовищі, а потім, повернувшись додому, переніс написане з чернетки на чистовик».

І хоч раніше текст писали пером, останнє півстоліття – кульковою ручкою, а згодом, кажуть, можна буде набирати його на комп’ютері, диктант усе одно єднатиме нас!

Додаток 1 до статті у газеті за вересень 2015
Презентація Хижняк І.В. «Використання фреймових структур на уроках української мови й літератури»
Презентацiя Iрини Хижняк.pdf
Adobe Acrobat Document 2.2 MB
Додаток 2 до статті у газеті за вересень 2015
Презентація Михайльо Л.Т. «Реалізація Дальтон-технології з метою підвищення мотиваційної діяльності в освітньому процесі»
Презентацiя Людмили Михайльо.pdf
Adobe Acrobat Document 3.7 MB

///